Харчування і хіміотерапія: концентраційний табір vs санаторій підвищеного комфорту

Після марафону тривалістю два дні з діагностики лімфоми, з’ясування деталей терапії, розв’язання соціальних та сімейних протиріч та фінансової підготовки новий пацієнт розпочинає терапію. Симпатичний чоловік 35 років, у повне та енергійне життя якого увірвалася пухлина… Тимчасово у зв’язку з локалізацією пухлини та інтенсивним режимом терапії йому доведеться припинити заняття в тренажерному залі, навряд чи вдасться працювати (принаймні перших кілька курсів), не так давно одружений, дітей не має і ми встигли повідомити, що є ризик втратити можливість зачати дитину.

 

В його випадку хвороба та лікарня бульдозером в’їхали в життя та зруйнувала всі плани, принаймні на найближчий рік…

 

Справа від нього сидить дружина, зліва – мама. Чи є питання? Так, головне: а як йому слід харчуватися? Чогось же не можна? (читайте: треба ж обмежити та заборонити). Є у нас якась підсвідома установка, що пацієнт має страждати і бути обмеженим, а особливо якщо це онкологія.

 

А має бути інакше: найвища цінність в медицині – це життя і здоров’я пацієнта, яке має бути ще й задовільної якості. І ми маємо обдумано та зважено в це життя втручатися. Середньостатистичний пацієнт з пухлиною зовсім не потребує обмежень в способі життя. Все має бути якомога більш природньо та звично. Є виключення… але вони лише підтверджують правило.

 

Якщо ви мали жахливий спосіб життя до діагностики онкологічної хвороби – у вас є унікальна можливість поліпшити ситуацію. Що таке ЗОЖ та здорове харчування, як його невід’ємна частка, ви знаєте і без мене. Тепер розпочніть його!

 

Обмеження розпочинаються лише під час ускладнень терапії – зниження лейкоцитів, проблем з шлунково-кишковим трактом. Про це у наступних статтях.

 

Якщо ж до захворювання спосіб життя та харчування були задовільними, ми не будемо втручатися у звичний склад. Тримайте курс! А ще час від часу ми можемо влаштовувати собі свято – відступати від правил – це винагорода за вдало пройдений курс терапії, виконання усіх рекомендацій лікаря, гарні результати лікування. А іноді й просто при поганенькому настрої такого чогось хочеться… Алкоголь, тортик? Ще чогось? Порадьтеся з лікарем (можливо саме сьогодні не можна, а завтра – можна; можливо побалувати себе можна, але слід прийняти препарати, які покращать травлення) та дозвольте собі маленьке гастрономічне свято.

 

До речі, більшість родин готові на будь-які кулінарні подвиги заради одужання улюбленого пацієнта. Цим можна скористатися! І наш пацієнт, з якого історія розпочалася, саме так і зробив. Смачно і без суворих обмежень пройшов лікування.

 

Хотіли щось ТАКЕ? Готова підтвердити вашій мамі необхідність нової дієти! ;)

 

Write a comment

Comments: 0