Мій перший досвід відвідування закордонних лікарень, який залишив і по сьогодні надзвичайно приємні враження та дружбу, – це Пльзенська Університеться лікарня. Місяць стажування промайнув на єдиному подиху, а впевненість у роботі тамтешніх лікарів та медичних сестер дозволяє беззаперечно довіряти їх рекомендаціям. Часом пацієнти запитують, якби мова йшла про близьку людину, чи б порекомендували? Так! Саме цю лікарню.

 

 

Місце: Чеська Республіка, м. Пльзень

Сайтhttps://www.fnplzen.cz/

 

Мова: потрібне володіння чеською, німецькою або англійською мовами, перекладач відсутній.

 

Сервіс: з медичної точки зору без зауважень, екстра-сервіс (наприклад, автомобіль супроводу) відсутній.

 

Проживання пацієнта та родини: наявний готель поряд з лікарнею (U Pramеnu - є на карті, 80 євро, але для пацієнтів програми ТКМ дуже суттєва знижка: вартість 4 євро за ніч - за умови надання запиту до Bone Marrow Transplant Foundation), готелі в місті 60-120 євро за добу, вартість середнього обіду 4-20 євро

 

Вартість алогенної ТКМ: близько 50-80 тис євро, включаючи типування пацієнта та пошук донора.

 

Столиця Пльзенського краю (адміністративна одиниця в Богемії), мальовничий край, лише у 70 км від кордону з Німеччиною. Ставлення до роботи – німецьке, перша іноземна мова – німецька, освіта – прекрасна. Це одна з найбільших в Чехії програм трансплантації кісткового мозку (ТКМ) з власним великим реєстром донорів (супер-бонус). Наявні усі діагностичні можливості, які задовольняють потреби гематології та ТКМ. Проводять алогенну ТКМ ще з далеких 90-х, як і лікування будь-яких гематологічних захворювань. У 2012 році завершено ремонт у відділенні ТКМ, яке обладнане усіма системами захисту пацієнтів. Досвід цієї клініки визнається в Європі, проводяться власні дослідження, відділення активно приймало участь у роботі Групи медичних сестер Європейського товариства трансплантації кісткового мозку. Як лабораторії центру, так і сам центр має усі європейські сертифікати у сфері роботи зі стовбуровими клітинами та трансплантації кісткового мозку.

 

У вільний час у місці є чим зайнятися, місто привабливе для туристів (відома на весь світ пивоварня Pilsner Urquell, зокрема).

 

Зв’язок з відділенням тримаємо.