Чи їхати лікуватися за кордон?

Як би не прикро це було визнавати, але рівень медичної допомоги в Україні не відповідає Європейському. Деякі методи лікування (як-то: алогенна трансплантація кісткового мозку) не доступні в Україні. Там де працюють світлі голови та умілі руки, частенько страждають умови перебування пацієнтів. Реноме української медицини зіпсоване, а відновити довіру громадян за умови постійного підливання олії у вогонь з боку ЗМІ та користувачів соц.мереж найближчим часом навряд чи вдасться.

 

Таким чином, у частини пацієнтів виникає потреба у медичному туризмі. І з моменту її виникнення постає питання куди податися… Клінік тисячі по всьому світу на різний смак, ціну та репутацію. Є всесвітньо відомі клініки (там лікувалися наші президенти), є розрекламовані лікарні, основним заробітком для яких є вихідці з пострадянських країн, є екзотичні пропозиції з Азії… Частенько пацієнти просять пораду: куди саме їхати, які клініки спеціалізуються на даному захворюванні? Куди податися, як не стати жертвою посередників, як справитися з мовним бар’єром та репортажі прямо з клінік ТУТ!

Порада 1. Опа-опа Америка, Европа, Азия, Евразия – что за…

Ward in Cologne (Germany)
Палата-бокс в Кельні (Німеччина)

Принципово є три напрямки медичного туризму. Перший – це Європа, де пальму першості тримає Німеччина. В силу історичних обставин та ментальних уявлень про Німеччину, тамтешні лікарі вважаються взірцем точності та академічності. Вірогідність помилки практично дорівнює нулю. І правда у цьому, звичайно, є! Умови перебування гарні.

 

Ціна – часом болюча. Є розкручені клініки, зокрема клініка Шаріте, яка виплекала колишніх президента та прем’єр-міністра України. Є потужні університетські лікарні у невідомих для пересічного громадянина містах Німеччини. І, звичайно, є приватні клініки.

 

Для Західної України популярними є дві країни: Польща та Італія. Велика діаспора (а отже комфортніше перебування та нижчий мовний бар’єр), менша ціна, трохи простіші умови, проте гарантія лікування відповідно до європейських стандартів. Так само, наявні приватні лікарні.

 

Не варто забувати про інші країни Європи… Зокрема, набагато ближчі до нас, ніж Франція та Іспанія. І серед них, на мій погляд, оптимальним поєднанням ціна-якість є Чехія. За менталітетом та поглядом на точність діагнозу та лікування вони максимально наближаються до німців, особливо західна частина, що межує з Німеччиною. Там, зокрема, розташований один з найкращих у Центральній та Східній Європі центр гематології з надзвичайно потужною програмою трансплантації кісткового мозку.

 

Америка… з завмиранням серця вимовляємо це слово. Це екстремальна медицина. Надзвичайно потужна, з виділенням шалених коштів, блискавичним впровадженням усього найновішого (європейці більш консервативно ставляться до нововведень), космічні (часом) технології у досить задовільних умовах… Тут доступні всі ліки! Проте за таку ж таки космічну ціну. Якщо ви бажаєте шиканути, іншого вибору бути не може. Ви не знайдете лікарні, яка запропонує “середню” ціну. Ціна може бути високою або дуже високою. Туристична частина поїздки буде також вражаючою, а от з їжею – не дуже.

 

Азія… Багатогранна та різностороння. Тут є все! Від лакшері-лікарень з VIP-сервісом до дешевих шпиталів, в яких, тим не менш, доступні майже всі методи лікування. Азія суперечлива – роблять все, проте якої воно якості не завжди зрозуміло.

 

З приводу сервісу – тут, певно найцікавіше… У аеропорту вас частенько зустріне перекладач на Мерседесі та привезе у мінімум 3, а частіше 4-х зірковий готель. Смачна їжа, приємне спілкування…))))

 

В Азії є чотири країни, що активно просувають медичний туризм на нашому ринку. Почнемо з першопроходьців – Ізраїлю. Тісні історичні та національні стосунки, аналогічна німецькій приязнь до наших громадян та агресивне просування на ринку – ось запорука популярності. Ізраїльська медицина славиться на весь світ… проте коли мова йде про громадян цієї країни. Певно, найбільша кількість помилок, здирництва та розчарувань у наших медичних туристів пов’язані саме з цією країною. Жодним чином, не хочу принизити саму ізраїльську медицину – вона чудова. Дуже часто винуватцями таких подій стають посередники, які левину долю оплати за лікування залишають у себе. А ще співпраця з приватними лікарнями – нічого особистого, лише бізнес.

 

Турція. Особисто у мене про Турцію на даний сформоване одне з найкращих вражень. Ринок ще не перевантажений, йде боротьба за клієнта. Вони вже впевнено зайняли позицію у Казахстані та інших азійських пострадянських країнах, а тепер потроху просуваються на Захід. Ціна – середня. Абсолютно прийнятна на фоні інших пропозицій. Сервіс – фантастичний. Вони супроводжують пацієнта з моменту прильоту до моменту виїзду на Батьківщину. Умови перебування гарні. Якість “на рівні”. Потік пацієнтів зростає з кожним днем. Вони визнаються на міжнародному рівні. Ще з обережністю, проте все ж визнаються.

 

Екзотика: Китай та Індія. Ці дві країни також впроваджують агресивне просування на ринках країн з обмеженими ресурсами. Там доступні досить технологічні методики, а часом надзвичайно технологічні. Як в США. Те, що є в США, знайдеш і в Китаї. Подейкують, умови також прекрасні. Проте до Болівуду, з точки зору популярності, медицині цих країн ще далеко. На жаль, про них повноцінно написати не можу. Від єдиної відвіданої індійської клініки враження залишилося добре. Пацієнти з України вже отримували лікування в індійських та китайських клініках. Проте світова спільнота налаштована не дуже привітно. Справа в тому, що вони не презентують результати лікування на міжнародному рівні, або ж роблять це досить епізодично. З часом, ситуація має змінитися, з’являться відгуки, розпочнеться взаємодія.

 

З сюрпризів… Під час стажування в США дізналася про клініку трансплантації кісткового мозку в Катманду (Непал), яку відкривали за участю американських лікарів. Дешевше точно не знайти! А якість, за свідченням тих же лікарів – прекрасна. Підрахувала, що транспортні витрати не змінять радісно низьку вартість лікування. Перепона – мова. Знання англійської… або місцевої.

 

Ну і вишенька на тортику – сусіди. Білорусія та Росія. Рівень медицини там вищий, ніж в Україні. Мовного бар’єру немає. Проте, менталітет не змінити та й сервіс такий собі… Окрім того, при порівнянні вартості лікування, виходить, що і у Німеччині можна дешевше знайти. Це і впливає на ринок. Останнім часом кількість пацієнтів, що поїхали шукати долі з алогенною трансплантацією в Білорусію значно знизилася…

  

 

Насправді напрямок залежить від уподобань пацієнта та його гаманця. В першу чергу, зібравши інформацію, ви маєте вирішити, де ВАМ ПОДОБАЄТЬСЯ, присутня ВПЕВНЕНІСТЬ і КОМФОРТНО.

Порада 2. Раз, два, три, четыре, пять – я иду искать!

Вести комунікації самим, або обрати посередника. Реклама Google просуває в перші посилання посередників. Нічого особистого – бізнес. Якщо скористатися таким пошуком – одразу перші 4 посилання це компанії, що пропонують лікування в Ізраїльських та німецьких клініках. В рекламі на самих цих сторінках одразу й квитки можна вибрати… З посередниками все стає простіше: вони придбають квитки, підготують та перекладуть документи, зустрінуть в країні призначення. АЛЕ! Вартість такого лікування одразу різко зростає. При чому прайс клініки може становити лише 1/3 від визначеної ціни, а у випадку проблем – посередник переадресує вас на клініку і зникне.

 

Державна чи приватна клініка. Умови перебування пацієнтів здебільшого чудові в обох випадках. Лакшері-сервіс – це, як правило, клініки приватні. Те, що бачила з такого сервісу на власні очі – це особистий автомобіль (Мерседес або що накшталт) та перекладач в Турції, які зустрічають пацієнта в аеропорту та постійно супроводжують протягом всього часу перебування. Прийом надзвичайний за дуже помірну ціну (не багато у порівнянні з іншими). В державних клініках ситуація дещо простіша (як в анекдоті «Бедненько, но чистенько»). Але! Характерна ознака європейської (або будь-якої іншої) університетської клініки – це гарантія виключно адекватної та сучасної медичної допомоги. В цих закладах все виконується з академічною бездоганністю, доступні альтернативні (не гомеопатія чи гриби, а новітні) методики лікування, лікарі оперують поняттями “результати масштабних рандомізованих досліджень”, а медичні сестри мають вищу освіту. Коротше кажучи, краще, ніж університетська лікарня, на мій погляд, бути не може!

 

Сайт – джерело інформації. Світ технологій передбачає створення сайту клініки, тим паче в цивілізованих країнах. І от з сайту ми можемо отримати величезну кількість інформації. Перше – подивіться чи є доступна для вас мова в опціях сайту, як наприклад на сайті однієї з турецьких клінік. А от на сайтах німецьких університетських клінік є розділ International, де англійською мовою надані координати або запропоновано залишити заявку на консультацію. Це безкоштовно, вам надішлють листа або, скоріше, передзвонить оператор, який буде спілкуватися мовою, яку ви вказали під час створення запиту. Як ви розумієте мова всюди або російська, або англійська. Якщо мова англійська, це обмежує можливості з одного боку, проте з другого це говорить про те, що клініка розрахована виключно на європейського споживача.

 

Сертифікація. Неможливо в цивілізованому світі працювати, не маючи папірця, який засвідчує відповідність роботи клініки міжнародним стандартам. Лікуватися можна лише там, де вони є. На сайтах, особливо для іноземців, про це не пишуть, проте можна запитати. Пристойні клініки на ваш запит перерахують з десяток таких сертифікатів.

 

Спеціалізація. Як знати, що саме в цій клініці найкраще лікують ваше захворювання? Кожен лікар, відділення та лікарня в цілому мають свій улюблений шматочок пирога. Загалом, будь-яка добротна клініка зможе добре лікувати все! Але, якщо у вас “складний” чи “заплутаний” випадок, або ж хочеться великі кошти витратити прицільно, треба знати спеціалізацію. Вона може бути вказана на тому ж сайті. Якщо ні, то треба шукати за іменами. Лікарі, або ж, принаймні, керівники відділення точно вказані на сайті, а далі – Google вам на допомогу! Копіюєте в пошуковий рядок, й Інтернет розкаже – чим (спеціалізація та професійні інтереси) і наскільки серйозно (дипломи, доповіді на міжнародних конференціях і т.п.) зайнятий ваш майбутній лікар.

 

Щасливої дороги!