Як спілкуватися з лікарем? Кроки, що полегшать життя вам і йому на прикладі онкології

Ви маєте вірно і повно розуміти, що з вами відбувається і чому саме такі дії слід виконати.

 

Для того, щоб це пояснити і зрозуміти потрібен час, не один візит. Добре, коли у лікаря видався легкий день, він має привітну вдачу, а під час бесіди, його не викличе керівник. Інколи щось може піти не так…

 

Про обов’язки лікаря та ідеал медичного працівника говорять багато. Про обов’язки пацієнта пишуть у мережах, проте мені обидва ці типи публікацій не подобаються. Вони мають директивну форму та, як правило, дещо агресивні.

 

Давайте переведемо все в поле допомоги та поваги до часу одне одного.

 

Ввічливість. Тут згодна бути закиданою тухлими помідорами і чекаю на яскраві історії. Навіть у приватних клініках не всюди зустрічають з посмішкою, про державні годі й згадувати. Це поле для нашої роботи над помилками.

 

Зустрічна смуга не менш потребує корекції. По відношенню до медичного персоналу та інших пацієнтів. Стук у двері та з’ясування готовності лікаря обговорити нагальні питання задає приємний та невимушений тон бесіди. А ще мало кому приємно, коли під час консультації, хтось заходить в кабінет та починає з’ясовувати свої питання.

 

Черга перед кабінетом. Отут геть різна ситуація залежно від типу установи. Електронні черги – це розкіш. Та й точкове впровадження системи без належної її підтримки та суцільного розповсюдження – надто недосконала опція. Якщо такої системи геть немає і ви прийшли самостійно, без попередження чи домовленості, самі розумієте.. тут вже ніхто нічого не винен. Якщо було домовлено і виникла затримка – це питання тайм-менеджменту вашого консультанта або ж обставин, що втрутилися (головний лікар – поважна обставина). Варто ввічливо нагадати про себе.

 

Підготовка до візиту. Обома сторонами. Саме тому лікар напередодні захоче знати, яке саме питання стане предметом консультації. Підготовка до деяких візитів займає багато часу. Так… Не все в голові, відбуваються постійні зміни. Настанови, реєстрація препаратів, наявність реактивів і таке інше. А ще часто робота лікаря в нашій країні перетворюється на роботу менеджера (всюди записати та домовитися) або детектива (отримати усі необхідні для аналізу дані).

 

Підготовка самого пацієнта може заключатися в наступному. Підготувати та сортувати документи. Хоч якось, принаймні відкладіть з папки папери, які не стосуються вашої теперішньої ситуації (наприклад, картку з поліклініки від вашого народження до 2013 року). Краще взяти їх з собою, проте не долучати до купи обстежень 2017-2018 років). Записати у щоденнику або електронному приладі ВСІ питання, сумніви та роздуми. І ідеально, там же занотувати відповіді на них, отримані під час консультації. Запитайте лікаря про електронні джерела, яким він довіряє або його рекомендації з приводу того, де можна знайти інформацію, буклети для пацієнтів, наявні у відділенні.

 

Нагадую, що запис аудіо та відео, фотофіксація без згоди лікаря заборонені законом. Якщо ви наполягатимете, можете отримати відмову у подальшому спілкуванні. Якщо ви не хочете писати від руки (боїтеся не встигнути або втратити частку інформації), запитайте дозвіл. Часто ви його отримаєте.

 

 

Якщо пригадати уроки в школі, то серед різних економічних сфер медицина відноситься до сфери ПОСЛУГ. Якщо держава, медичні працівники та їх клієнти почнуть ставитися до процесу лікування саме як до послуги, стосунки, на мій погляд, значно поліпшаться. Трикутник, описаний вище, стає досконалою та завершеною системою. Клієнт, який завжди правий в межах своєї компетенції та виконує умови договору, лікар надає якісну послугу, якою клієнт вдоволений і отримує від держави (або приватних компаній) адекватну винагороду за працю. Як вам? 

Write a comment

Comments: 0